image/svg+xml
image/svg+xml

İletişim Becerileri Psikoeğitim Grubu Düzenlenecektir

Sevgili Öğrenciler,

İletişim Becerileri Psikoeğitim Grubu’nun temel amacı, siz öğrencilerimizin iletişim becerilerini geliştirmek, etkili iletişim kurma konusunda dikkat edilmesi yararlı olabilecek noktaları psikoeğitim grubu sürecindeki etkileşim yoluyla, grup lideri ve diğer üyelerin de katkılarıyla incelemektir. Psikoeğitim grubunun amacı, etkili iletişim kurma, çatışma çözme, iletişimde sınır koyma/sınırları koruma, hayır diyebilme, eleştiri ile başa çıkabilme konu başlıkları dahilinde sizlere destek sunabilmektir.

İletişim Becerileri Psikoeğitim Grubu’nun temel amacı, öğrencilerimizin iletişim becerilerini geliştirmek, etkili iletişim kurma, çatışma çözme, iletişimde sınır koyma/sınırları koruma, hayır diyebilme, eleştiri ile başa çıkabilme gibi konularda farkındalık oluşturmaktır.  Sağlıklı iletişim kurma konusundaki beceri ve farkındalık gelişimi grup sürecindeki etkileşimler yoluyla, grup lideri ve diğer üyelerin de katkılarıyla sağlanmaya çalışılacaktır.

  1. İletişim Becerileri Psikoeğitim grubu nedir?

12-15 kişi ile 5 hafta boyunca haftada bir kere 90 dakika bir araya gelip, profesyonel bir lider eşliğinde belirlenen grup amacı doğrultusunda gerçekleştirilecek oturumlardan oluşmaktadır. Bilgi alışverişinin yanı sıra, gündelik yaşantılardan örneklerin oturumlara getirilerek işlendiği, üyelerin aktif katılımına dayalı profesyonel bir grup programıdır.

  1. Kimler başvurabilir?

Bartın Üniversitesi öğrencilerine açıktır.

  1. Nerede ve ne zaman düzenlenecektir?

Oturumlara katılabilmek için öncelikle yapılması gereken İletişim Becerileri Psikoeğitim Grubu Başvuru Formu’nu doldurmak (Madde 5) ve 12 Ekim 2022 Çarşamba 13.00-13.30’da Eğitim Fakültesi 324 No’lu sınıfta gerçekleştirilecek Ön Görüşme Oturumuna katılmaktır (Madde 6 ve 7).

İletişim Becerileri Psikoeğitim grubunun başlama tarihi 14 Ekim 2022 Cuma’dır. Oturumlar her Cuma saat 10.30-12.00 saatleri arası, Eğitim Fakültesi 3.kat 324 No’lu sınıfta yüz yüze olarak yürütülecektir.

  1. Grup ne kadar sürecek?

Psikoeğitim grubu, her biri 90 dakika süren 5 haftalık oturumlardan oluşmaktadır.

  1. Nasıl kayıt olurum?

Buraya tıklayarak ön görüşme oturumu için başvuru yapabilirsiniz.

  1. Ön görüşme oturumu nedir?

İletişim Becerileri Psikoeğitim grubu hakkında bilgi verilen, grup süreci ile ilgili sorularınızı yönlendirebileceğiniz bir ön oturumdur.

  1. Ön görüşme oturumu ne zaman olacak?

Ön görüşme oturumu, 12 Ekim 2022 Çarşamba, saat 13.00-13.30 arasında, 324 No’lu odada gerçekleştirilecektir.